E-Mobilita 2023, cesta k soběstačnosti

15. 02. 2023 08:00 - 18:00
Ostrava, na Černé louce, Pavilon A

Třetí ročník diskuzního fóra E-Mobilita si do hledáčku opět bere témata víc než aktuální. Moravskoslezský kraj se stává lídrem na poli vodíkových technologií využitelných v energetice a dopravě. Zástupci kraje nám přiblíží vize regionu, novinky a projekty z oblasti vodíku a vodíkových technologií. Z nedalekých Napajedel přijede technický ředitel firmy Solar Global Zdeněk Tříska s projektem komerčního elektrolyzéru na výrobu zeleného vodíku, zabývat se bude i komplikacemi spojenými s pořízením této technologie a její budoucností. 

Přechod na ekologicky efektivnější dopravu s sebou nese značný tlak na již tak labilní energetický trh, a proto je velice důležité vnímat tyto dvě oblasti jako propojené, a tak s nimi také pracovat. Proto jsme letošní ročník rozšířili o téma soběstačnosti v oblasti administrativních a municipálních budov, které často koexistují s návaznou firemní či městskou dopravní flotilou. 

Akce se koná dne 15. února 2023 v prostorách Pavilonu A na Černé louce za podpory Moravskoslezského kraje, SM Ostrava, ČEZ Energo.

Ředitel ČEZ Energo Martin Václavek nám předá zkušenosti včetně nabízených řešení v rámci decentrálního teplárenství, které budou zajímat zejména zástupce municipalit.

Vice president Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj nám přiblíží možnosti podpory ze strany svazu, novinky a témata, jimiž se v dané oblasti věnují; z pozice generálního ředitele společnosti Heimstaden s.r.o., největšího poskytovatele nájemního bydlení v MSK, odprezentuje zkušenosti s provozováním firemní elektro flotily, představí úskalí, ale také pozitiva a vize firmy, jak budou dále postupovat v započaté ekologizaci. Nemineme také téma, jak pracovat s nájemním bydlením a jeho adaptací na zelenou dopravu a efektivnější energetiku. 

Zmena programu alebo obsahu je vyhradená zadávateľovi či usporiadateľovi. Neposkytujeme akúkoľvek záruku presnosti, kompletnosti nebo vhodnosti informácií a materiálov nájdených alebo ponúkaných prostredníctvom našej webovej stránky. Viac v právnych dojednaniach

Energy-Hub odporúča

Povolovací procesy pro OZE po novelách energetického a stavebního zákona

23. 03. 2023 17:00 - 17:00
Praha, hotel Olympik
Chcete stavět fotovoltaickou nebo větrnou elektrárnu? Novela energetického a stavebního zákona (tzv. LEX OZE1) přinesla řadu změn, která usnadňují něk...

Vodárenská infrastruktura a její financování

30. 03. 2023 09:00 - 17:00
Praha, Olympik – Tristar
Konference přinese opět aktuální informace o stavu vodárenství ČR, novinkách i trendech rozvoje a obnovy vodárenské infrastruktury... Minulý ročník...

Dny teplárenství a energetiky

26. 04. 2023 09:00 - 27. 04. 2023 17:00
Olomouc, CLARION CONGRESS HOTEL
VÁŽENÍ PŘÍZNIVCI TEPLÁRENSTVÍ A ENERGETIKY, Teplárenské sdružení si Vás dovoluje pozvat na jubilejní 29. ročník konference s doprovodnou výstavou Dny...

ENERGY-HUB je moderná nezávislá platforma pre priebežné zdieľanie spravodajstva a analytických článkov z energetického sektora. V rámci nášho portfólia ponúkame monitoring českej, slovenskej aj zahraničnej tlače.

76564
Počet publikovaných noviniek
2092
Počet publikovaných akcií
891
Počet publikovaných článkov
ENERGY-HUB využívá spravodajstvo ČTK, ktorého obsah je chránený autorským zákonom.
Prepis, šírenie alebo ďalšie sprístupňovanie akéhokoľvek obsahu alebo jeho časti verejnosti je bez predchádzajúceho súhlasu výslovne zakázané.
Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5, Česká republika